Цікаве про весілля Учені із США заявили, що чоловіки, які живуть в одному будинку разом з тещею, більше страждають від тривожних станів, проблем із потенцією, серцем і судинами. У експерименті взяли участь 1 тисяча чоловіків, за якими спостерігали до шлюбу і під час фахівці Мічиганського інституту. У 70% учасників дослідження життєві показники покращали після весілля, а у 30% спостерігалося різке погіршення. Ці чоловіки після весілля почали жити в одному будинку з мамою дружини. Фахівці відразу спростували, що на чоловічому здоров’ї позначилися погані відносини з тещею. Учені стверджують, що чоловічий організм на генетичному рівні запрограмований не переносити маму дружини. Цей стан заснований на підсвідомому конфлікті двох домінуючих осіб. Таке явище фахівці назвали “синдром тещі”.
В Стародавній Греції букет нареченої складався з часника і колосків. Часник відганяв злих духів, а колоски символізували плідний союз.
В західних країнах існує традиція, коли всі подружки нареченої надівають однакові сукні, до того ж ці сукні мають бути такого ж стилю, що й вбрання нареченої. Ця традиція народилася ще в давні часи, коли люди вірили, що злим духам серед більшої кількості дівчат буде важче визначити наречену і наслати на неї чари.
74% наречених отримують на честь заручин діамантовий перстень. Із них 60% вибирають перстень разом з нареченим, а 3% купують перстень самі.
Найперший перстень на честь заручин подарував у 1477 році римський імператор Максиміліан Перший своїй нареченій Марії Бургундській.
80% наречених бажають святкувати весілля, дотримуючись усіх традицій.
8% всіх користувачів Інтернету заручені і готуються до весілля.
Найпопулярніший день тижня для святкування весілля − субота.
Щорічно бере шлюб кожний 65 українець.
Фату наречені почали носити ще в Древньому Римі. В той час фатою закривали обличчя; вона була яскраво-жовтою і називалася «flammeum».
В Пенсільванії заборонено реєструвати шлюби, якщо наречена чи наречений перебувають у нетверезому стані.
Традиційно вважається, що у вбранні нареченої обов’язково має бути присутній голубий колір, який символізує чистоту, материнство і кохання.
В одному з американських магазинів був зафіксований випадок, коли під час розпродажу весільних суконь майбутні наречені розкупили 3000 суконь за рекордні 37 секунд.
В Польщі в давнину букет нареченої посипали цукром. Вважалося, що це зробить наречену ніжнішою і добрішою. Раніше наречені не носили білих суконь. В Європі в середньовіччя найпопулярнішим кольором був червоний. Також для весільних суконь вибирали зелений колір, який означає молодість, або синій, який уособлює незмінність. Набагато пізніше традиційним став білий колір, символ чистоти. Зараз наречені надівають білу сукню, навіть якщо виходять заміж не перший раз.
10 лютого – Всесвітній день шлюбу.
В Стародавньому Єгипті жінки щипали наречену, щоб привернути до неї удачу.
Весільний торт королеви Вікторії мав вагу 136 кілограмів.
Перші весільні торти з’явилися в Стародавньому Римі. Тоді над головою нареченої розламували спеціальний хліб, який символізував довге життя і віщував парі багато дітей.
В Африці існує цікавий звичай: вітаючи молодих, гості бажають парі, як мінімум, 12 дітей.
У Великобританії для нареченої вважається великим успіхом у день весілля поцілувати сажотруса, тому що він відганяє злих духів і приваблює удачу.
У багатьох країнах жовта весільна сукня традиційно вважалася ознакою ревнощів або бажанням обдурити чоловіка.
В Шотландії наречені ніколи не надівають весільну сукню зеленого кольору, оскільки цей колір вважається знаком помсти. На шотландських весіллях також не подають до столу овочів зеленого кольору.
На весіллі королеви Єлизавети ІІ було 12 весільних тортів. Головний торт, який розрізали молодята, був заввишки 2,7 метра і важив 226 кілограмів.
В деяких країнах під час першого танцю молодих наречена намагалася наступити на ногу нареченому, щоб встановити панування у сім’ї.
|